fbpx

O nas

Liderzy i akredytowani partnerzy SAFe.
Specjalizujemy się w skalowaniu agile.

INNE PODEJŚCIE

Enablers nie jest zwykłą firmą

Naszym celem nie jest sprzedaż jak największej ilości godzin konsultantów lub przeprowadzenie jak najwięcej szkoleń.
Naszym celem jest umożliwienie klientom osiągnięcia maksymalnego efektu przy jak najniższym nakładzie pracy, poprzez wsparcie wysoko wyspecjalizowanych konsultantów. 

Enablers

Scaled Agile Bronze Transformation Partner

Partnerstwo ze Scaled Agile Inc. pozwala nam zapewnić i zagwarantować najwyższej jakości usługi szkoleniowe i doradcze związane z podejściem Agile oraz SAFe®. Ścisła współpraca pomiędzy naszymi firmami i wymiana doświadczeń daje nam możliwość oferowania najbardziej aktualnych informacji związanych z podejściem Agile w branży IT.

Rezultaty

Nasze rezultaty

0
Przeszkolonych uczestników
0
Uruchomionych Agile Release Trains
0
Uruchomionych zespołów

KLUCZOWE ASPEKTY

W naszej pracy kluczowe są dla nas dwa aspekty:

Chcemy, aby nasi klienci jak najszybciej zaczęli czerpać korzyści ze stosowania metod zwinnych, aby dostarczali szybciej i więcej wartości dla swoich klientów.

Skupiamy się na tym, by nasi klienci jak najszybciej stawali się samowystarczalni, aby sami mogli dalej rozwijać swoją organizację, bez wsparcia naszych konsultantów.

Nasza specjalizacja

Scaled Agile / Skalowanie Zwinności

Organizacje liczące od kilkuset do kilku tysięcy pracowników zaczynają zauważać, że tradycyjne metody nie pozwalają dotrzymać tempa dynamicznym zmianom na rynku oraz zaspokojenia w porę potrzeb klientów. Zauważalna jest również, coraz większa, presja na innowację w obliczu nowej złożoności dostarczania rozwiązań. 

Udowodniono, że zespoły pracujące zgodnie z metodami agile skuteczniej radzą sobie w obliczu tej złożoności. Nie oznacza to jednak, że organizacje są w stanie skutecznie wprowadzać zwinność w całej organizacji. Zmiana skostniałych struktur, nieefektywnej hierarchii oraz utartych sposobów myślenia, jest o wiele bardziej złożona, niż przeszkolenie zespołu i zastosowanie metod agile w zespołach lub użycie gotowych podejść, jak Scaled Agile Framework. Metody i narzędzia są niewątpliwie niezbędne, aby odnieść sukces. Jesteśmy liderami i akredytowanymi partnerami w dziedzinie narzędzi i metod skalowania agile. Od 2013 roku z wielką pasją, nieustannie doskonalimy wiedzę i doświadczenie w międzynarodowym środowisku, również wpływając na rozwój metody Scaled Agile Framework. 

Zauważamy, że kluczowymi elementami w odniesieniu sukcesu transformacji agile w środowisku korporacyjnym jest kultura organizacyjna oraz osoby, które mają na nią bezpośredni wpływ – liderzy stojący na czele organizacji oraz specjaliści pracujący w zespołach bezpośrednio dostarczających wartość dla klientów. W celu odniesienia sukcesu, kultura organizacyjna powinna być otwarta na zmiany oraz ciągłe samodoskonalenie. Organizacja musi być gotowa usprawniać obszary, gdzie może to być niewygodne lub czasem bolesne.

Firmy często mówią że są agile, mimo iż obecna kultura organizacyjna nie jest zgodna ze zwinnymi zasadami i wartościami. 

Naszą specjalizacją jest wytyczyć optymalną ścieżkę do skalowalnej zwinności, wspierając Twój zespół w stosowaniu nowatorskich metod i narzędzi, równocześnie dostosowując wymiar kultury organizacyjnej. Celem jest, aby Twoja organizacja stała się zwinna, osiągając oczekiwane rezultaty przeprowadzonej zmiany. Analizując kontekst Twojej organizacji, przy użyciu naszych narzędzi i doświadczenia, tworzymy analizę ryzyk i możliwych podejść do ścieżki transformacji agile. Rezultatem jest strategia i roadmapa transformacji dostosowana do potrzeb klienta.

Zespół

Założyciele

Prezes i współtwórca Enablers
Obszary specjalizacji: zwinność na poziomie zespołu, projektu/programu oraz organizacji, product management, transformacja agile, zwiększenie produktywności zespołów, narzędzia agile w praktyce Praktyk agile oraz jeden z pierwszych konsultantów SAFe w Polsce (2014), prowadzi szkolenia w Europie, głównie w Polsce i Niemczech. Przeszkolił ponad 1200 osób. Na co dzień pracuje z metodykami zwinnymi w dużych organizacjach, gdzie wykorzystuje elementy Scrum, Metody Kanban, SAFe oraz Management 3.0. Doświadczenie w sektorach: automotive, bankowy, telecom, wydawniczy, usług IT.

Łukasz Czopek

Partner i współtwórca Enablers
Obszary specjalizacji: business development management, project management, zwinne metody dostarczania, zwinność projektu, programu i organizacji Jako druga osoba w Polsce zdobył akredytację jako SPC (Scaled Agile Framework Program Consultant) w 2013 roku. Akredytowany trener Agile Project Management i PRINCE2, przeprowadził wiele szkoleń, warsztatów i symulacji biznesowych ze Scruma oraz innych zwinnych podejść. Przeszkolił ponad 1700 osób. Jako Agile Coach, Agile Project Manager i Scrum Master wdrażał zwinne podejścia w start-upach i organizacjach. Doświadczenie w sektorach: telecom, bankowy, ubezpieczeń, public.

Michael Kacprzak

Partner i współtwórca Enablers
Obszary specjalizacji: zarządzanie strategiczne zmianą, przywództwo i zmiana kultury organizacyjnej, transformacje scaled agile, product management, zwinne metody dostarczania. Jako pierwszy w Polsce i jedna z pierwszych osób w Europie zdobył akredytację jako SPC (Scaled Agile Framework Program Consultant) w 2013 roku w Berlinie podczas pierwszego szkolenia w Europie twórcy SAFe - Dean Leffingwell'a. Dotychczas przeszkolił ponad 1200 osób. Jako konsultant doradzał w transformacjach agile i szkolił kadrę menadżerską oraz zespoły w firmach na kilku kontynentach (Europa, Azja, Australia, Ameryka Płn). Doświadczenie w sektorach: bankowy, ubezpieczeń, telecom, public sector, logistyka, hosting.